Mehtap

MEHTAP, ileri teknoloji ile ürettiği, estetik gücü yüksek, dayanıklı ve sağlıklı mutfak ürünleriyle hayattan keyif almanızı sağlar.

Her işin
kolayı var

Dünyanın önde gelen mutfak eşyası üreticilerinden olan Mehtap, 1960’lı yıllarda sektöre girerek Türkiye’de ilk defa Teflon kaplı ürünlerin üretimine başlamıştır. Mutfak eşyaları sektöründe ilklerin öncüsü olan Mehtap, Teflon kaplı ürünler yanında, emaye ve çelik ürünlerin üretiminde de öncülük yapmıştır.

1996 yılından itibaren özellikle Teflon® ağırlıklı üretime odaklanan Mehtap, 2005 yılı itibariyle sahip olduğu bina, teknolojik makine ve ekipmanlar ve Ar-Ge ekibi tarafından geliştirilen multi-micron teknolojisiyle birlikte dünyanın önde gelen firmalarından biri haline gelmiştir. Tasarım ve Ar-Ge çalışmalarına ağırlık veren Mehtap, Teflon ürünleri geliştirme konusunda DuPont®’un birlikte çalıştığı firmalar arasında yer almaktadır. DuPont® Teflon’un Türkiye’deki ilk lisanslı kullanıcısı olan Mehtap, Teflon kaplı ürünlerin yanı sıra emaye ve çelik ürünlerin üretimine de devam etmektedir.

Mehtap bugün dünyanın farklı coğrafyalarındaki 56 ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir. Dünya genelinde her bir dakikada 20 Mehtap ürünü satılmaktadır. Mehtap ürünleri, Türkiye genelinde ise 1000’in üzerinde noktada tüketiciyle buluşmaktadır.

Almesan
İlko
İlkogen
Selin Yapı
Mehtap
Costa
Sentez