İlko İlaç San. ve Tic. A.Ş.

Siteye Git

Selçuklu Holding’in ve bünyesinde faaliyet gösteren İlaç San. ve Tic. A.Ş'nin sektördeki faaliyetleri onursal başkan ve Türkiye’nin ikinci nesil eczacılarından olan Mustafa Öncel’in 1960’lı yıllarda majistral ilaç üretimi ile başlayan eczane eczacılığına ve sonrasında ilaç sektöründeki yatırımlarına dayanmaktadır. Ecz. Mustafa Öncel’in 1973 yılından itibaren ilaç sanayinde yaptığı yatırımlar, uluslararası ortaklıklara satış başarısı ile sonuçlanmıştır. Elli yılı aşkın bu bilgi ve birikim; günümüzde, Selçuklu Holding’in sektördeki bu mirasını zirveye taşımak amacıyla 2012 yılında faaliyete geçen İLKO İlaç ile devam etmektedir.

İLKO ilaç sağlık alanındaki faaliyetlerinde katma değerli ve yenilikçi ürünlere odaklanırken biyoteknolojik ilaç geliştirme çalışmalarını İLKOGEN firması ve tüketici sağlığı alanındaki faaliyetlerini ise WELLCARE markası ile yürütmektedir.

İLKO İlaç; 1000’e yakın çalışanı, 184 ürün ve 90 farklı molekül ile Türkiye’de ve dünyada tıbba hizmet etmektedir.

İLKO İlaç Üretim Tesisleri, Anadolu’daki en büyük ilaç üretim yatırımıdır. Tesisler, akıllı bina özelliğine sahip olup tüm ekipmanlar CFR Part 11’a uygundur. Üretim kapasitesi senede tek vardiyada 120 milyon kutu olan tesislerde etkin etkin kalite ve güvence sistemi uygulanmaktadır.

Kalite standartları birçok sertifika ve ödülle belgelenmiş olan İLKO İlaç Üretim tesisleri T.C. Sağlık Bakanlığı GMP sertifikası, Avrupa GMP sertifikası ve Rusya Sağlık Bakanlığı GMP sertifikasına sahiptir.

İLKOPOL, İLKO İlaç’ın stotoksik ürünlerine yönelik Çerkezköy’de yer alan ve yerli sermaye ile kurulan yeni üretim tesisidir. Güçlü ürün portföyü ile onkoloji ve TNF pazarına giren İLKO İlaç bu alandaki ürün yelpazesini geliştirmektedir.

İLKO İlaç Ar-Ge çalışmalarını iki ayrı Ar-Ge Merkezinde yürütmektedir. Ankara’da bulunan İlko Argem Ar-Ge Merkezinde küçük moleküllü jenerik ürünler ve çeşitli gıda takviyeleri ile destek ürünleri geliştirilmektedir. Bu merkez Core-In Tablet, Bilayer tablet gibi ileri teknolojiye dayalı ürünlerin geliştirilmesine odaklanmaktadır.

İLKO Argem Biyoteknoloji Merkezi, Türkiye’nin ilk biyoteknoloji Ar-Ge Merkezidir. Halen 4 adet kanser ve kansere bağlı hastalıklara yönelik olarak biyoteknolojik ürünün Ar-Ge ve klinik çalışmaları yürütülmektedir.

İLKO İlaç’ın bugüne kadar Ar-Ge’ye yaptığı yatırım miktarı 52 milyon euro’dur ve Türkiye’nin en çok Ar-Ge harcaması yapan 7. İlaç şirketi konumundadır.

İLKO İlaç’ın tüketici sağlığı markası Wellcare’in temel amacı; günlük hayatın her safhasında, yaşam kalitesini yükseltmek üzere otoriteler tarafından onaylı, bilimsel çalışmalara dayanan güvenilir ürünleri ile tüketicilere ‘Sağlıkla Yaşama Sanatı’ sunmaktır.

İLKO İlaç; 36 ülkeye ihracat yapmakta ve 40’ın üzerinde ülkede de ruhsatlandırma faaliyetleri yürütmekte, yanı sıra anlaşmalı üretim faaliyetleri kapsamında uluslararası şirketler ile stratejik iş birlikleri yapmaktadır.

İLKO İlaç; modern tıbbın ihtiyaç duyduğu ileri teknolojileri kullanarak, insanların yaşam kalitesini artıran ve hayat kurtaran ‘yenilikçi’ ürünleri kullanıma sunarak, tüm üretim ve Ar- Ge yatırımlarıyla; küresel rekabette öncü bir şirket olma hedefiyle çalışmaktadır.

YERLEŞKELERİMİZ

İlko Argem AR-GE Merkezi

İlko Argem AR-GE Merkezi

İlko Argem Biyoteknoloji Merkezi

İlko Argem Biyoteknoloji Merkezi

İlko İlaç Üretim Tesisi

İlko İlaç Üretim Tesisi

İlkopol Üretim Tesisi

İlkopol Üretim Tesisi

İlko İlaç San. ve Tic. A.Ş.

Genel Merkez

Veysel Karani Mah. Çolakoğlu Sok. No: 10, Rings Rezidans, Kat: 7-8-9, 34885, Sancaktepe/ İstanbul
+90 (216) 564 80 99

Follow us: