Mehtap Mutfak Eşyaları Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Siteye Git

Yıllık 15 milyon adet üretim kapasitesi ile Mehtap, dünyanın önde gelen mutfak eşyası üreticileri arasındadır. Mehtap, 1963 yılında sektöre girerek Türkiye’de ilk defa Teflon kaplı ürünlerin üretimine başlamıştır. Mutfak eşyaları sektöründe ilklerin öncüsü olan Mehtap, Teflon kaplı ürünler yanında, emaye ve çelik ürünlerin üretiminde de öncülük yapmıştır. Ayrıca Chemours Teflon’un Türkiye’de lisanslı ilk kullanıcısı ve Avrupa’daki en büyük teflon lisansörüdür.

Her zaman ilklerin öncüsü olma misyonuyla hareket eden Mehtap, sektörün jenerik markalarından biri haline gelmiştir.

Kurulduğu günden bugüne sektörün öncüsü olma ilkesinden asla ödün vermeyen Mehtap; müşteri memnuniyetini önemseyerek üstün hizmet kalitesiyle çalışmaktadır. Ürünlerinin standart kalitesini en üst seviyede tutmakta, Türkiye’nin ve dünyanın her noktasında ve optimum fiyatlarla sunmaktadır.

Bugün sahip olduğu sistemlerle teflon kaplama çeşidinin her türlüsünü yapabilecek duruma ulaşan Mehtap, bu sistemlerle birlikte kendisinin geliştirdiği multi-micron teknolojisi ile ürünlerinin kalite ve güvenilirliğini en üst seviyeye çıkarmıştır.

Mehtap, sektörün ihracat şampiyonudur. Dünyanın farklı coğrafyalarındaki 60’ın üzerindeki ülkeye ihracat gerçekleştirmekte, Türkiye genelinde 1000’in üzerinde noktada ise tüketiciye ulaşmaktadır.

Dünya genelinde her bir dakikada 20 Mehtap ürünü satılmaktadır.

Mehtap bir ilke daha imza atarak üretimde tamamıyla geri kazanımlı ve düşük karbon ayak izine sahip ECO2ALL (Ecologic and Economic Alloys) hammadde kullanmaya başlamıştır.

Mehtap, ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, ISO 28000:2007 ve ISO/ IEIC 270001:2013 sertifikalarına sahiptir.

Yoğun Ar-Ge faaliyetleri yürüten ve kendi tasarladığı makinelerle üretim yapan Mehtap’ın sahip olduğu Üretim Tesisi, örnek gösterilen ve dünyanın sayılı tesislerinden biridir.

Mehtap Mutfak Eşyaları Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Genel Merkez

Arslanbey Organize San. Mah. 6.Sokak No:3, 41285 Kartepe, Kocaeli/Türkiye
+90 (262) 351 20 22

Follow us: